narciarstwo biegowe i inne hobby sportowe

Dzięki, że jesteś na naszej stronie.
Zostań naszym sympatykiem lub zawodnikiem :)

X Bieg Podhalański – Nowy Targ 2019

bieg_podhalanski_2019_06W sobotę 9 lutego 2019 r. na lotnisku w Nowym Targu ponad 800 uczestników wzięło udział w X Jubileuszowym Biegu Podhalańskim im. Jana Pawła II. Bieg odbywał się na 3 dystansach: 6, 15 i 30 kilometrów. Zawodnikom w szybkim pokonywaniu trasy sprzyjały lekko mroźne warunki pogodowe oraz dobrze przygotowana trasa. Na najdłuższym dystansie 30 km triumfowali Peter Mlynar ze Słowacji (czas 1:13:43) oraz Kornelia Kubińska ze Skawy (czas 1:40:55). W biegu na 15 km z czasem 0:38:15 zwyciężył Jacek Staroń z Krosna. W rywalizacji kobiet najszybciej linię  mety przekroczyła Catherine Spierenburg z Kościeliska (czas 0:43:59). Na dystansie 6 km wygrał Andrzej Mojeścik z Istebnej (0:19:17), a wśród kobiet, pierwsze miejsce zajęła Marcelina Wojtyła z Pogórza (0:21:08).

Wśród zawodników na dystansie 15 km znaleźli się biegacze narciarscy z klubu ZKN “Sokół” Zagórz w składzie: Adam Pocałuń (1:12:03), Kazimierz Grządziel (0:57:34) oraz Tomasz Czech (0:50:16). Natomiast na dystansie 6 km wystartowali: Bożena Prodziewicz (0:46:53) oraz Mirosław Prodziewicz (0:40:06) obydwoje reprezentujący klub Sanok Ski Team.