Sanok Ski Team

narciarstwo biegowe i inne hobby sportowe

Dzięki, że jesteś na naszej stronie.
Zostań naszym sympatykiem lub zawodnikiem :)

gfgdynia2019_09W niedzielę 2 czerwca 2019 r. po raz drugi na malowniczych trasach na Kaszubach blisko 1100 zawodników z 20 krajów wystartowało w wyścigu kolarskim “Gran Fondo Gdynia”. Start i meta zawodów zlokalizowana była w Gdyni na Skwerze Kościuszki. Zawodnicy mieli do wyboru dystanse 80 km (Medio Fondo) i 134 km (Gran Fondo). Nawiązując do gdyńskiego hasła promocyjnego był to wyścig z morza i marzeń. Z morza, ponieważ zawodnicy startowali i finiszowali na Skwerze Kościuszki, czyli tuż nad Zatoką Gdańską. Z marzeń, ponieważ wyścig rozegrany był na malowniczej, urozmaiconej i wymagającej, a jednocześnie w pełni wyłączonej z ruchu trasie. Najszybszy zawodnik, Majkowski Daniel z Gdyni pokonał dystans 134 km w czasie 3:21:17. Na drugi kraniec Polski w wielką niepewnością czy podoła nowemu wyzwaniu wybrał się Tomasz Czech (ZKN “Sokół” Zagórz). Start na dystansie 134 km to nie codzienność, a jadąc w peletonie to jeszcze dodatkowe techniczne obciążenie. Na początku było ciasno jak na każdych zawodach sportowych, ale po kilku kilometrach tworzyły się mniejsze grupy kolarzy o podobnych uwarunkowaniach i tempie jazdy. Tomasz Czech pokonał trasę Gran Fondo (134 km) w czasie 4:49:50 zajmując 398 miejsce w kat. OPEN. Samo ukończenie wyścigu bez żadnych komplikacji technicznych i zdrowotnych jest już wielkim sukcesem, a do tego wspaniali zawodnicy na trasie i dobra atmosfera całej imprezy to coś więcej laury dla najlepszych. Każdy kto ukończył wymagający dystans 80 km czy 134 km może czuć się zwycięzcą :)

Wyniki OPEN: Gran Fondo Gdynia 2019

Fotorelacja: Tutaj

Przejdź na koniec strony, jeśli chcesz zostawić komentarz. Pingowanie jest wyłączone.