narciarstwo biegowe i inne hobby sportowe

Dzięki, że jesteś na naszej stronie.
Zostań naszym sympatykiem lub zawodnikiem :)

46. Bieg Piastów – Jakuszyce 2022

46_bieg_piastow_2022_39Tegoroczny 46. Bieg Piastów będący Festiwalem Narciarstwa Biegowego zorganizowany był w dniach od 26 lutego do 6 marca 2022 roku. Na siedmiu różnych dystansach wystartowało w sumie ponad 5500 zawodników. W związku z trwającą wojną na Ukrainie, radość z biegania i sportowa atmosfera mieszały się z niepokojem i myślami o tragicznych wydarzeniach jakie działy się za naszą wschodnią granicą. Startujący uczestnicy poszczególnych biegów solidaryzowali się duchowo i symbolicznie z naszymi walczącymi sąsiadami.
Podczas zawodów 46. Biegu Piastów  pojawiły się opad świeżego śniegu, który trochę zwalniał jazdę, ale było za to bezpieczniej na trasie. Od piątku do niedzieli rozegrane zostały kluczowe zawody na dystansach 3o km FT, 50 km CT i 25 km CT. W tych trzech dystansach wystartował Tomasz Czech, zawodnik klubu “ZKN Sokół Zagórz. Piątkowy start na dystansie 30 km stylem dowolnym był ciekawym połączeniem kroku łyżwowego (na prostych i płaskich odcinkach)  i klasycznego, tam gdzie pojawiały się wzniesienia (było łatwiej wspinać się na górę :) Pokonanie trasy zajęło 02:26:46 na miejscu 334/510. W sobotę na królewskim dystansie 50 km CT na polu startowym ustawiło się 1267 biegaczy. W drugim dniu zmagań narciarskich wymagający dystans 50 km klasykiem Tomasz Czech pokonał w czasie 03:58:43 zajmując 334 miejsce OPEN. Zwieńczeniem  weekendu biegowego był start na dystansie 25 km CT. Wśród 1521 startujących Tomasz Czech zajął 238 miejsce z wynikiem 01:51:34.
Pośród wielonarodowej grupy biegaczy narciarskich nie zabrakło znanych osób ze świata sportowego. W poszczególnych biegach wzięli udział: Justyna Kowalczyk-Tekieli, Maja Włoszczowska, Andrzej Bargiel oraz zawodnicy-reprezentanci sponsorów Biegu Piastów.