narciarstwo biegowe i inne hobby sportowe

Dzięki, że jesteś na naszej stronie.
Zostań naszym sympatykiem lub zawodnikiem :)

Bieg Jaćwingów – Gołdap 2019

goldap_2019_07W lesie Kumiecie w dalekiej Gołdapi w dniach 2-3 lutego 2019 r. odbył się XXIX Bieg Jaćwingów. Jaćwingowie to plemię bałtyjskie zamieszkujące niegdyś m.in. tereny dzisiejszej Suwalszczyzny i częściowo Mazur. Do tych odległych korzeni nawiązuje nazwa najstarszej i największej w północno- wschodniej Polsce masowej imprezy narciarskiej, na którą składały się biegi główne stylem dowolnym (20 km mężczyźni, 10 km kobiety) i stylem klasycznym  (7,2 km, 14,4 km) oraz biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży na krótszych dystansach.  Na poszczególnych dystansach malowniczej trasy w lesie Kumiecie rywalizowało blisko 150 zawodników, a wśród nich reprezentant ZKN “Sokół” Zagórz Tomasz Czech. Dystans 20 km stylem dowolnym XXIX Beigu Jaćwingów wygrał Litwin Stepan Terentjev w czasie 0:58:35, a wśród kobiet 10 km najszybciej pokonała Magdalena Czusz z AZS AWF Katowice. Tomasz Czech zajął 30 lokatę z czasem 1:26:28. Drugiego dnia zmagań na nieco zmienionej trasie w stylu klasycznym na dystansie 14,4 km najszybszy okazał się ponownie Stepan Terentjev z czasem 0:44:42, a Tomasz Czech ukończył rywalizację na 25 miejscu z czasem 1:05:16.

Fotorelacja: Tutaj