Sanok Ski Team

narciarstwo biegowe i inne hobby sportowe

Dzięki, że jesteś na naszej stronie.
Zostań naszym sympatykiem lub zawodnikiem :)

Tegoroczna zima poskąpiła nam śniegu i nie odbył się zimowy XXIX Bieg Lotników dlatego 30 kwietnia  na trasach biegowych im. Stanisława Nahajowskiego odbyła się wiosenna edycja biegu.

Zawody przeprowadzone zostały w biegach przełajowych oraz nordic walking na ciężkich, rozmokniętych trasach biegowych. Przed zawodami złożono kwiaty przy pomniku Komandora Stanisława Nahajowskiego i zasadzono świerka. W ramach XXIX Bieszczadzkiego Biegu Lotników przeprowadzono także zawody dla dzieci na dystansach 500, 1000 i 1500 m, w których wzięło udział ponad 200 dzieci. Następnie rozegrano zawody przełajowe po trasach narciarskich w biegu na 10 i 5 km, a na koniec przeprowadzono rywalizację w nordic walking na dystansie 5 km.

Wśród 70 uczestników rywalizacji w nordic walking z klubu Sanok Ski Team znaleźli się: Bożena Prodziewicz, Piotr Pisula, Tomasz Czech, Mariusz Biega i junior Michał Werbowicz. Najlepszy rezultat w swojej kategorii wiekowej osiągnął Tomasz Czech zajmując 1 miejsce w M30 i 10 wynik w OPEN. Dobrze poszło także Mariuszowi Biedze, który w kat. M40 był 4 i 16 w klasyfikacji OPEN, tym bardziej, że był to jego pierwszy strat w zawodach. Piotr Pisula uplasował się na 5 pozycji w M50 i 33 w OPEN, a junior Michał Werbowicz rywalizując ze starszymi od siebie sklasyfikowany został w M20 na 5 pozycji i 32 w klasyfikacji OPEN. A nasza kobieca reprezentacja w osobie Bożeny Prodziewicz zajęła 51 miejsce w OPEN i 7 w kategorii K50. Prezes Adam Pocałuń tym razem nie startował, ale wytrwale dopingował swoich podopiecznych i przygotowuje się na kolejne wydarzenia sportowe :)