Sanok Ski Team

narciarstwo biegowe i inne hobby sportowe

Dzięki, że jesteś na naszej stronie.
Zostań naszym sympatykiem lub zawodnikiem :)

W upalnej letniej atmosferze 25 czerwca 2016 roku odbyły się w Ustrzykach Dolnych II Mistrzostwa Bieszczad w Nordic Walking. Zawody te były jednocześnie edycją Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Nordic Walking Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking. Rywalizacja przebiegała na dwóch dystansach 7 km i 3,5 km dla roczników 60+ i dla dzieci. Start w samo południe przy upalnej pogodzie był wielkim wyzwaniem dla uczestników, ale pogoda nagle się zmieniła i spadł orzeźwiający deszcz który okazał się dobrym dopingiem podczas marszu :) A trasa zawodów miejscami ze wględu na ukształtowanie terenu (strome przewyższenia) przypominała bardziej wspinaczkę niż marsz. Na dystansie 7 km wystartowało 39 zawodników. Pierwszy pokonał trasę Marcin Michalec z Krosna w czasie 0:44:22. Tomasz Czech przeszedł na 11 pozycji w OPEN z czasem 0:55:25, a w kategorii M30 zajął 5 miejsce. Piotr  Pisula w OPEN zajął 21 lokatę z czasem 0:58:37 i w kategorii M50 także zajął 5 miejsce. Na krótszym dystansie 3,5 km wśród 24 zawodników wystartował Adam Pocałuń i zajął bardzo dobrą 7 lokatę w OPEN z czasem 0:30:06, a w kategorii M70 wskoczył na 2 stopień podium ustępując jedynie przed Krupskyy Vasyl z Ukrainy. A po zawodach w ramach pakietu startowego był czas na relaks w basenie “Delfin” :)