narciarstwo biegowe i inne hobby sportowe

Dzięki, że jesteś na naszej stronie.
Zostań naszym sympatykiem lub zawodnikiem :)

XX Bieg Niepodległości – Krosno 2016

Bieg_Niepodleglosci_Krosno2016Na zakończenie sezonu startów w Nordic Walking reprezentacja Sanok Ski Team wzięła udział w zawodach zorganizowanych przez miasto Krosno.  11 listopada 2016 r. po raz 20 zorganizowano w Krośnie Bieg Niepodległości dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
Ulicami Krosna 7- kilometrową trasę jubileuszowego Biegu Niepodległości pokonało prawie 600 biegaczy, a z kijkami  po raz 3 dystans 5 km przeszło prawie 100 zawodników biorących udział w zawodach Nordic Walking.

W biegu głównym jubileuszowych zawodów zwyciężył Sergii Okseniuk (UA) z czasem 21:06, a wśród kobiet pierwsza była mieszkanka Krościenka Wyżnego Katarzyna Albrycht z czasem 24:24

W zawodach Nordic Walking zwyciężył pochodzący z Krosna Marcin Michalec z czasem 27:16. Nasi zawodnicy spisali się równie dobrze jak na swoje możliwości. Kazimierz Grządziel z czasem 32:23 zajął 14 pozycję w OPEN i 5 w M50, Mariusz Biega był tuż za nim na 17 miejscu  z czasem 32:54 i dało mu to 4 lokatę w M40. Tomasz Czech choć zajał dopiero 49 lokatę z czasem 37:22 to jednak w swej kategorii wiekowej M30 załapał się jeszcze na 2 stopień podium :) A kolega Adam Pocałuń z czasem 36:42 tym razem startujący pod barwami Relaks Zagórz zajął 42 miejsce w OPEN i wysoką 4 pozycję w kat. M60 +

Tegoroczny cykl startów w Nordic Walking można uznać za udany. Było wiele wspólnych przeżyć, nowe znajomości, walka z własnymi słabościami i radość zwycięzców. A teraz do kijków pora dołożyć narty i przygotowywać się już na sezon zimowy :)

Fotorelacja: Tutaj

Wyniki: Bieg Niepodległości Krosno 2016

Przejdź na koniec strony, jeśli chcesz zostawić komentarz. Pingowanie jest wyłączone.