narciarstwo biegowe i inne hobby sportowe

Dzięki, że jesteś na naszej stronie.
Zostań naszym sympatykiem lub zawodnikiem :)

IV Puchar Kościeliska w biegach narciarskich

Koscielisko_2016_1311 grudnia 2016 r. podczas IV Pucharu Kościeliska zainaugurowany został sezon narciarstwa biegowego. Zorganizowane zawody zalicza są również do Pucharu Polski Amatorów w biegach narciarskich. Tegoroczna edycja zawodów w Kościelisku nie należała do najlepszych pod względem panujących warunków. Trasa, choć technicznie nie była zbyt trudna, to przez niesprzyjające warunki z powodu niewystarczającej ilości śniegu należała tym razem do trudnych. Pomimo tych przeciwności atmosferycznych na linii startu pojawiło się 138 zawodników i zawodniczek. Mężczyźni mieli do pokonania łącznie 10 km w czterech pętlach, a kobiety połowę tego dystansu. Nasz klub Sanok Ski Team na początku sezonu biegowego reprezentowali: Kazimierz Grządziel, Piotr Pisula i Tomasz Czech. Tym razem najlepszy  rezultat uzyskał Kazimierz Grządziel, który z czasem 47:57 zajął 69 miejsce w OPEN. Tuż za nim z 6 sekundami straty na mecie zameldował się Tomasz Czech zajmując odpowiednio 70 lokatę. Jako trzeci z naszego Teamu dobiegł Piotr Pisula na 81 pozycji z czasem 51:56. Całą rywalizację wśród mężczyzn wygrał Bogusław Gracz (31:40), a wśród kobiet Olcoń Edyta (19:22). Na mecie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, które przy panujących warunkach stanowią cenną pamiątkę z zawodów.