Sanok Ski Team

narciarstwo biegowe i inne hobby sportowe

Dzięki, że jesteś na naszej stronie.
Zostań naszym sympatykiem lub zawodnikiem :)

Bieg_Hetmanski_2017_02W niedzielę 5 lutego  w Tomaszowie Lubelskim odbył się kolejny bieg narciarski, a był nim rozgrywany w techniką dowolną XXIX Ogólnopolski Bieg Hetmański. Były to także zawody zaliczane do Pucharu Polski PZN Amatorów w Biegach Narciarskich. Na starcie biegu rozgrywanego na dwóch dystansach 10 i 25 km stanęło blisko 80 osób. Nasz klub reprezentował jedynie Tomasz Czech (Poraż), który na dystansie 25 km próbował swoich sił w technice łyżwowej. Ostatecznie zajął 40 pozycję w OPEN z czasem 2:12:29 ale i tak stanął  na 3 miejscu podium w kat. M2 :) a najszybszym zawodnikiem w OPEN okazał się Jan Żółkiewski z wynikiem 1:14:12.

Trasa biegu usytuowana w Siwej Dolinie w 95 % jest przyjemna do biegania na nartach poza jednym wyjątkiem, którym jest zjazd z „zakrętem śmierci”, stanowiący nie łatwe wyzwaniem dla amatora. Nie obyło się bez upadków, mniej lub bardziej poobijani zawodnicy pokonywali kolejne okrążenia, których było aż 8 na dłuższym dystansie. Na szczęście jednak obyło się bez poważniejszych incydentów na trasie.

Mijający weekend z perspektywy narciarzy biegowych należy zaliczyć da udanych i owocnych. Kilka dni regeneracji, treningów i kolejne emocje na Biegu Lotników w Ustjanowej.