narciarstwo biegowe i inne hobby sportowe

Dzięki, że jesteś na naszej stronie.
Zostań naszym sympatykiem lub zawodnikiem :)

XXX Bieszczadzki Bieg Lotników

Bieg_Lotnikow_2017_21W niedzielę 12 lutego 2017 r.  na trasach im. Stanisława Nahajowskiego w Ustianowej odbył się  jubileuszowy XXX Bieszczadzki Biegu Lotników. W zawodach na dystansie 20 km dla mężczyzn, 10 km dla kobiet i 5 km o Puchar im. Stanisława Nahajowskiego wzięło udział blisko 160 zawodników. W Biegu głównym 4 okrążenia najszybciej pokonał Kozaczok Dmytro z Lwowa w czasie 0:54:29. Wśród kobiet o połowę krótszy dystans najszybciej ukończyła Fundanicz Aleksandra z Ustrzyk Dolnych z czasem 0:33:27. Na najdłuższym dystansie wystartował także Tomasz Czech i Kazimierz Grządziel wraz z synem Jankiem, który uzyskał 20 lokatę w OPEN z czasem 1:08:06. Tomasz ukończył bieg na 47 miejscu OPEN z czasem 1:21:55, a Kazimierz zajął 74 pozycję w OPEN z rezultatem 1:42:11. Dodatkowo Bieg Lotników stanowił rywalizację w ramach Mistrzostw Polski Amatorów  PZN w Biegach Narciarskich i w tej rywalizacji Tomasz Czech zajął 6 miejsce w kat. M2. W biegu na 5 km o  Puchar im. Stanisława Nahajowskiego wystartowała Bożena Prodziewicz, Mirosław Prodziewicz i Piotr Pisula. Bożena wśród kobiet zajęła 6 lokatę z czasem 0:38:30. Piotr uplasował się na 11 pozycji wśród mężczyzn z czasem 0:22:16, a Mirek ukończył bieg na 28 miejscu z wynikiem 0:33:23

Jubileuszowy XXX Bieszczadzki Bieg Lotników był doskonale przygotowany pod każdym względem i stał się doskonałą wizytówką do promocji naszego regionu w szerokim świecie :)

Fotorelacja: Tutaj