narciarstwo biegowe i inne hobby sportowe

Dzięki, że jesteś na naszej stronie.
Zostań naszym sympatykiem lub zawodnikiem :)

41. Bieg Piastów – Festiwal narciarski

Bieg-Piastow_2017_9km_05W dniach 3 – 5 marca 2017 r. w Jakuszycach na biegowych trasach narciarskich Gór Izerskich odbywał się 41. Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego. W pięciu biegach na różnych dystansach wystartowało ponad 5 tysięcy zawodników z 30 krajów. Zawodnicy startowali z Polany Jakuszyckiej na trasy pełne podbiegów, zjazdów, zakrętów i długich, szybkich prostych odcinków.

Festiwal narciarski w piątek przy pięknej słonecznej pogodzie rozpoczął bieg stylem dowolnym na dystansie 30 km. Tuż po nim rozegrano bieg na 9 km stylem klasycznym, w którym wystawało 809 zawodników. Wśród nich znaleźli się reprezentanci ZKN „SOKÓŁ” Zagórz: Tomasz Czech i Kazimierz Grządziel. Tomasz dobiegł na metę na 60 miejscu (0:37:14), a Kazimierz zajął 123 lokatę (0:41:43). Na 30 km techniką dowolną najlepsi okazali się Dusan Kozisek i Róża Łyjak, a na 9 km klasykiem Maciej Zdziechowski i Emilia Romanowicz.

W sobotni poranek na królewskim dystansie 50 km techniką klasyczną na linii startu stanęło 1427 biegaczy wraz z Justyną Kowalczyk w roli głównej, która po raz pierwszy wystartowała w Biegu Piastów. Zawody rozegrane zostały przy równie pięknej pogodzie jak poprzedniego dnia. Najszybciej do mety dotarli Justyna Kowalczyk i Pavel Ondrasek. Na tym wymagającym dystansie po raz drugi wystartował Tomasz Czech i zajął dobre 354 miejsce łamiąc barierę 4 godzin (3:55:22). Kazimierz Grządziel swój debiut na 50 km CT może również zaliczyć do udanych, gdyż ukończył morderczy dystans na 656 pozycji (4:37:56).

W ostatni dzień Festiwalu Biegowego na Polanie Jakuszyckiej rozegrano dwa biegi stylem klasycznym. Na dłuższym dystansie 25 km wystartowało 1306 zawodników i tutaj także pojawił się Tomasz Czech, który z dobrym czasem (1:49:02) zajął 161 lokatę w końcowej klasyfikacji biegu.

Fotorelacja: Tutaj

Wyniki OPEN: 41. Bieg Piastów 2017