narciarstwo biegowe i inne hobby sportowe

Dzięki, że jesteś na naszej stronie.
Zostań naszym sympatykiem lub zawodnikiem :)

SGB Ultrabiel 2017 – finał sezonu z trofeum :)

FB_IMG_1489354364637Na zakończenie sezonu biegowego w sobotę 11 marca 2017 r. w Górach Bialskich po raz drugi odbył się maraton narciarski SGB Ultrabiel na dystansie 60 km oraz w biegach towarzyszących na 30 km i 15 km.

SGB Ultrabiel to jeden z dwóch polskich maratonów narciarskich, dłuższy od królewskiego dystansu  Biegu Piastów o 10 km. Ze względu na problemy ze śniegiem w niższych partiach Gór Bialskich tegoroczny SGB Ultrabiel odbył się na położonych wyżej trasach biegowych przy schronisku Horska Chata Paprsek pomiędzy Stroniem Śląskim w Polsce i Starym Městem w Czechach.

W tegorocznej edycji biegu do rywalizacji we wszystkich dystansach SGB Ultrabiel przystąpiło ponad 270 zawodników. W rywalizacji na głównym dystansie 60 km najszybszy był Bogusław Gracz z czasem 3:09:47. Wśród  kobiet zwyciężyła Emilia Romanowicz z wynikiem 3:50:22.

W klasyfikacji końcowej biegu na 30 km znalazło się wielu biegaczy narciarskich, którzy początkowo deklarowali udział w biegu głównym, jednak skorzystali z możliwości zakończenia biegu po połowie dystansu. Jednym z nich był Piotr Michałek, który pokonał trasę najszybciej (1:31:00). Wśród kobiet pierwsza na metę dobiegła Czeszka Jolana Benešova (2:03:31). Na najkrótszym dystansie zwycięzcy sprzed roku Jan Łacek (00:48:26) i Weronika Jarecka (1:02:23), obronili swoje tytuły w drugiej edycji SGB Ultrabiel. Na tym dystansie – reprezentujący ZKN „Sokół” Zagórz – wystartował Tomasz Czech, który dwie pętle pokonał w czasie 2:08:27 i uplasował się na 40 pozycji wśród 112 zawodników, którzy ukończyli bieg.

Zawody rozegrane w Górach Bielskich były równocześnie Finałem Pucharu Polski PZN Amatorów w Biegach narciarskich 2016/2017. Puchar Polski PZN obejmował cykl 6 zawodów w narciarstwie biegowym: Puchar Kościeliska (10 km), Bieg Popradzki (20 km), Bieg Podhalański (15 km), Bieg Hetmański (25 km FT), Bieg Lotników (20 km) i Ultrabiel (30 km).

Tomasz Czech startujący w kategorii wiekowej M2 (30-39 lat) podczas tegorocznych startów w powyższych biegach osiągnął życiowy sukces zajmując w swojej kategorii 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski PZN Amatorów w biegach narciarskich 2016/2017.

Fotorelacja: Tutaj