Sanok Ski Team

narciarstwo biegowe i inne hobby sportowe

Dzięki, że jesteś na naszej stronie.
Zostań naszym sympatykiem lub zawodnikiem :)

krosno_3maj201705Tradycyjnie 3 maja dla uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji w Krośnie odbył się XIX Bieg Konstytucji i Marsz Nordic Walking. W tym roku ponad trzystu biegaczy pokonało 7-kilometrową trasę po ulicach Krosna.  Najszybciej do mety dobiegli dwaj Kenijczycy – Benard Muinde Matheka (00:21:03) i Edwin Melly. Przecie miejsce przypadło dla Ukraińca Tarasa Salo. W marszu Nordic walking zawodnicy rywalizowali na dystansie 5 km. Spośród 66 startujących najszybciej do mety doszedł Marcin Michalec z Krośnieńskiego Klubu Biegacza (00:30:15). Drugi na mecie był Radosław Niepokój z OSP Wrocanka, trzeci – Robert Janocha (MUKS Podkarpacie Jedlicze). Wśród kobiet najszybsza była Małgorzata Oleksyk (Bieszczadzki Klub NW), drugą na mecie była Danuta Gonet z Korczyny, a trzecią Agnieszka Pasieka z Ustrobnej.

Ziemię sanocką w Marszu Nordic walking reprezentowali zawodnicy Sanok Ski Team i ZKN “Sokół” Zagórz. Trzech z nich (Adam Pocałuń M60+, Kazimierz Grządziel M50, Tomasz Czech M30) zajęło  2 miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Piąte miejsce w M40  zajął Mariusz Biega. W zawodach wystartował i Marsz ukończył najstarszy zawodnik Sanok Ski Team Edward Pisula, któremu na trasie towarzyszył Piotr Pisula. Podziwiamy, gratulujemy i życzymy Panu Edwardowi następnych udanych przemarszów :)