Sanok Ski Team

narciarstwo biegowe i inne hobby sportowe

Dzięki, że jesteś na naszej stronie.
Zostań naszym sympatykiem lub zawodnikiem :)

marsz i bieg_lotników_201702 24 września 2017 roku na trasie biegowej im. Stanisława Nahajowskiego  w  Ustianowej koło Ustrzyk Dolnych odbyła się  II edycja Letniego Bieszczadzkiego Biegu i Marszu Lotników. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych na przemokniętej trasie biegowej pod Żukowem zjawiło się wielu zawodników, którzy postanowili spróbować swoich sił w konkurencji biegowej na 5 lub 10 km oraz w marszu nordic walking na dystansie 5 km. Przed głównym biegiem startowali dzieci i młodzież w biegach na odpowiednich dystansach. W biegu głównym na dystansie 10 km wystartowało 21 zawodników. Najszybciej trudną i wymagająca trasę pokonał Rostykus Roman ze Lwowa z czasem 00:34:13. Na krótszym dystansie 5 km wystartowało jedynie 8 zawodników, z których najszybszym okazał się Kąkol Zbigniew z Gwoźnicy Dolnej. W marszu Nordic walking na dystansie 5 km wystartowało 38 zawodników. Mokrą i błotną trasę najszybciej pokonał Radosław Niepokój w czasie 00:29:03. Najlepsze miejsce wśród naszej ekipy uzyskał Michał Werbowicz z Hoczwi (Sanok Ski Team), który w kat. M1 zajął 1 miejsce na podium. Dobry wynik uzyskał Kazimierz Grządziel (ZKN “Sokół” Zagórz), który z czasem 00:32:40 zajął 6 miejsce w OPEN i 2 w kat. M4. Także Tomasz Czech reprezentujący ZKN “Sokół” Zagórz pomimo słabszego występu znalazł się na 2 stopniu podium w kat. M3. Natomiast Adam Pocałuń (Relaks Zagórz) został uhonorowany jako jeden z trzech najstarszych zawodników marszu. Jak widać, nie ma złej pogody do startu, tylko liczy się nastawienie i hart ducha :)