narciarstwo biegowe i inne hobby sportowe

Dzięki, że jesteś na naszej stronie.
Zostań naszym sympatykiem lub zawodnikiem :)

42. Bieg Piastów – Jakuszyce 2018

bieg_piastow_20183442. Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego w ciągu kilku dni od 24 lutego do 4 marca zgromadził ponad 6 tys. biegaczy narciarskich z ponad 30 krajów.  Próbowali oni swoich sił na różnych dystansach: Nocna 10, 15 km CT, Rodzinna 10, 7 km CT, 12 km CT, 30 km FT, 25 km CT i na królewskim dystansie 50 km. Wszystkie zawody rozegrane zostały we wspaniałych warunkach na pięknych trasach w Górach Izerskich ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej.

Po raz kolejny na Biegu Piastów  pojawili się biegacze narciarscy reprezentujący ziemię sanocką w osobach Piotra Pisuli (Sanok / „Sanok Ski Team”),  Tomasza Czech (Poraż / ZKN „SOKÓŁ” Zagórz) i Kazimierza Grządziel (Poraż / ZKN „SOKÓŁ” Zagórz) . Piotr wystartował na dystansie 25 km CT (bieg ukończyło 1393 zawodników) i uzyskał dobry wynik 2:02:59 plasując się na 441 miejscu w klasyfikacji OPEN. Tomasz przez kolegów nazwany „samurajem” :) po raz trzeci z rzędu wystartował na królewskim dystansie 50 km (bieg ukończyło 1461 zawodników) i znów  złamał limit 4 godzin, pokonując niełatwą trasę w czasie 3:53:35 zajmując 505 miejsce, a na następny dzień wystartował jeszcze w biegu na 25 km (bieg ukończyło 1393 zawodników), gdzie również odnotował dobry wynik 1:42:55 kończąc na 205 miejscu w klasyfikacji OPEN. Niezmiernie zadowolony z biegu był również Kazimierz, który po raz drugi startował na dystansie 50 km i tym razem pokonał barierę 4 godzin, uzyskując czas 3:58:50 i zajął dobre 554 miejsce wśród startujących.

Rywalizację Biegu Piastów na  50 km zaliczanego do światowej ligi narciarskich biegów długodystanowych Worldloppet Ski Federation wygrał Jiri Rocarek (Vltava Fund Craft Team) (2:16:41) po pasjonującym finiszu z Janem  Antolcem (2:16:41)

Zwycięzcami Biegu Piastów byli wszyscy, którzy go ukończyli niezależnie od pokonanego dystansu i zajętego miejsca w końcowej klasyfikacji. Start każdego był osobną, niepowtarzalną historią. Oby następne starty były równie udane jak tegoroczne. :)